úterý 20. března 2018

Půlroční shrnutí

Tak a je to tu, 6 měsíců uteklo jako voda a naše miminko oslavilo půlkulaté narozeniny. Šest měsíců plných slz a nervů, ale i štěstí, smíchu a pýchy. Jsem pyšná jaké ta naša prcina dělá pokroky. Ikdyž před několika dny zjistil, že umí pištět a na to moc pyšná nejsem, protože to dělá od ranního probuzení do večerního usnutí a mám hlavu jak pátrací balon. Ale vezmeme to postupně :)

Jak už jsem několikrát zmínila, první tři měsíce bylo peklo a to nejen díky tomu, že skoro nespal a hodně plakal, ale protože měl asi všechny neduhy co novorozenci mít můžou. Koliky, prdíky, zácpu. Už jsme byli fakt zoufalí.


Zácpa a honba za mlíčkem

V porodnici dávali mimčům na dokrmení Nutrilon, tak jsme s ním pokračovali. Ale ve dvou týdnech se nám Honzík totálně zabetonoval a nedokázal se vykakat jinak než pomocí rektální rourky. Šli z něho úplně tvrdý bobky z chudáčka malýho. Tak začal náš hon za mlíčkem. Po Nutrilonu jsme měli jedno balení Amilk, nic. Poté jsme přešli na HIPP Bio Combiotik, protože říkali, že je nejlepší. Po měsíci se nic neupravilo, tak jsme hledali dále až jsme narazili na Bebu sensitive při zácpě. To byla naše záchrana!!! Po třech týdnech a ve skoro třech měsících začal kakat sám. Byli jsme štěstím bez sebe a za každé hovínko ho chválili jako kdyby se naučil na nočník nebo tak něco :D Podotýkám, že do té doby jsme každý den několikrát denně rourkovali, ať už kvůli hovínku nebo prdíkům. Když nezabírala ani rourka, aplikovali jsme projimadýlko Easylax a hned jste na tom jeho obličejíčku viděli jak se mu ulevilo.


Prdíky a koliky
Co se týče prdíků a kolik, pomáhali jsme jak jen to šlo. Cvičili několikrát denně s nožkama, nahřívali polštářek, masírovali bříško, nosili na tygříka a vyzkoušeli nepřeberné množství přípravků na prdíky.
Kapičky Babycalm, Infacol, BioGaia, Espumisan, Swiss lactobacílky, nic nepomáhalo. V tomto se opět projevilo naše unikátní miminko, co si ve všech diskuzích maminky chválí, nám absolutně nepomohlo :D Pomohl nám ColiPrev, ten byl super, ale lahvička stála 400,- a Honzík ji měl na čtyři dny, takže v tom jsme pokračovat nemohli.
Skončili jsme u Enticonu, což jsou dvousložkový kapičky obsahující simeticon a bakterie, které se do kapiček sypou až před podáváním. My jsme s nimi byli naprosto spokojení, pomohly na bříško a Honzík jak viděl, že je kapu na lžičku, už otevíral pusinku. Jediné co u nic bylo horší, bylo rozpouštění toho prášku. Aby se zcela rozpustil, musela jsem směs namíchat dříve a nechat přes noc v ledničce rozpustit. Nejde to smíchat, protřepat a rovnou podávat, protože prášek udělá grcek a žádné bakterie na střevní mikrofloru mimču nepodáte. Tady platí, kdo si počká, ten se dočká :)

Nespánek
O spánku už jsem mluvila tolikrát, že už asi ani nevím co bych k tomu dodala. Jen to shrnu. Půl hodina uspávání, položení, řev, půl hodina uspávání, položení, za pět minut řev. A takhle celý den. V době kdy měl spát v podstatě nepřetržitě, spal dohromady tak dvě hodiny přes den. Únava se nabalovala a nabalovala až tu máme chronicky nevyspalé miminko.
Teď už je to s tím spánkem sice lepší, zvládne čtyřicetiminutový interval, ale stejně je pořád unavený a tím pádem protivný, protože mu to nestačí.
Nezbývá než doufat, že už konečně příjde na to jak je spánek fajn. Třeba já kdybych mohla, tak spím furt :D


Ale trochu i těch pozitiv
V pěti týdnech se na nás poprvé usmál, v šesti se poprvé smál nahlas. Na bříšku ho to nebavilo nikdy, ale hlavičku se postupně držet naučil ikdyž do třech měsíců to nestihl no :) Začíná tu i období nového životního cíle a to je narvat si celou pěst do pusy. Spoiler: dodnes se mu to nepovedlo. A taky začínáme slintat. Hodně :D 4.měsíc
Nahlas už se směje často, probíhají i záchvaty smíchu. Prožil první Vánoce, ze kterých absolutně nic neměl, probděl s námi Silvestr a Nový rok, podařilo se mi ho uspat asi v jednu. Hlavičku už drží jako profík a jeho povídání si je to nejvtipnější a nejroztomilejší co jsem u něj zatím viděla :D
Tečou z něj proudy slin. Bavlněná plína přes obličej je nejlepší hra.
5.měsíc
 Má první dva zuby a přetáčí se na bok. Začínáme s příkrmy. Moc mu nejedou, ale postupně se to lepší. Z uspávání se stává noční můra, protože každému předchází hysterický záchvat. Návštěva kineziologie, která ale bohužel nepomohla. Naučil se výskat a pískat.6.měsíc
Začíná období stahování ponožek. Nejvíc se těším až si dá nohu do papule :D
Proběhlo první přetočení na pupík a od té doby se přetáčí furt a vůbec mu nevadí, že je třeba po jídle, takže si občas ublinkne. Od mala na pupíku leží nerad, ale přetáčí se pořád a pak začne řvát, že je na pupíku a nelíbí se mu to. No komedie :D Taky zažil svoji první zabíjačku, zrovna když bylo těch mínus 15. Ale celkem spinkal a když ne, šel z ruky do ruky a to se mu líbilo moc. Mám pocit, že ten kluk by šel s každým :D Výská a píská celý den, k tomu ještě začal pištět a dělá to od rána do večera.
Je to normální období nebo je zase jen náš chlapec extra? A skončí to dřív než začne mluvit? Moc děkuji za odpovědi.Takový byl náš první půlrok s trolíkem. Jak už jsem zmiňovala, období nervů a slz, ale i smíchu a štěstí. Snad už se to bude jenom lepšit, protože jestli ne, dostane lexaurin :D (vtip, kdyby to chtěl někdo brát vážně)

6 komentářů:

 1. ten je krásný:) vážně!
  nás ty prdíky trápily ale přestalo to od té doby co je na bříšku a hraje si tam a vyprdí se tam:)
  na bříšku a trénování zvedání hlavičky - jo taky se mu nechtělo, to byl boj ale teď je tak na bříšku rád, hraje si:)

  moje noční můra je to co píšeš že by měl problém s kakáním, naštěstí nemá a pije Nutrilon takže kaká o sto šest a já jsem ráda:)

  ale to pištění, vískání máme taky...a pěstičku do pusy taky a slintání a plínka přes hlavu nejlepší zábava..:-D to je sranda:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po těch třech měsících se ty prdíky taky zklidnily, dávali jsme enticon ještě asi čtrnáct dní, v tom čtvrtým měsíci jsme přestali a teď už pěkně sám prdí jak starej chlap :D
   Jako je s nim sranda, to jo, ale poslední dny fakt od rána do večera piští a já už jsem z toho na palici, vůbec nic ho neuklidní...

   Vymazat
  2. tak to nevím ale my měli jednou období, když malému rostly zuby tak nevydržel chvíli sám a hned řval a jak! nedokázal být ani minutu sám....jak zuby vyrostly tak to přešlo

   Vymazat
 2. Tak to náš drahoušek nevydrží taky, nikdy nevydržel sám :D
  na jednu stranu mi je líto jak rychle roste, chtěla bych pořád miminko, na druhou stranu se těším až povyroste a dokáže si aspoń chvilku hrát sám :)
  A malý je jak starý?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zrovna dneska má ukončený 9.měsíc...tak hrát si dokáže sám ale někdy chce ať se díváme jak si hraje:) nejde u něj sedět a koukat na telcu, musíme ho pozorovat, jinak si pozornost přiláká:-D

   Vymazat
 3. tak všechno nejlepší k 9 měsíčnímu výročí :) no snad se u nás jednou trochu klidu dočkám :D

  OdpovědětVymazat

Vyjádření vlastního názoru nebo podpory je plně vítáno :)