pondělí 12. března 2018

Zoufalé matky dělají zoufalé činy

V honbě za zlepšením kvality spánku svého syna ať už denního nebo nočního a tím zlepšení jeho nálady přes celý den jsem už vyzkoušela nespočet věcí a přípravků. Bohužel zatím nic nepomohlo, ale nevzdávám to, jednou buď něco zabere nebo si uvědomí, že spánek je zkrátka fajn, jen doufejme, že to bude dřív jak v pubertě. Let's be positive :)A co že jsem to všechno vyzkoušela?

1. Čaje obsahující meduňku, Tišící od Babio (koupit zde), Spánek od Megafytu (koupit zde) i klasický meduňkový čaj pro dospělé, samozřejmě slaboučký. Jediné čeho jsem dosáhla bylo, že po zdřímnutí, které stejně dýl jak svých třicet čtyřicet minut nevydržel, byl ještě unavenější, protíral si očička, ale uspat se mi ho nepodařilo, tudíž byl ještě větší protiva celý den než obvykle. A ještě k tomu jsem byla vystreslá já, protože zmíněné čaje jsem zkoušela dřív než ve věku, který je na obale uveden a bála jsem se, že jak usne, přestane dýchat. Bála jsem se zbytečně jelikož čaje nepomohly a navíc jsme měli monitor dechu, ale i tak tam ta obava prostě byla.

2. Kineziologie (co je kineziologie)
O kineziologii nám tchýně říkala už asi ve druhém nebo třetím měsíci, ale nevěřili jsme tomu, tak jsme se tím nějak nezaobírali.Po tom, co se z každého uspávání stalo peklo v podobě půlhodinových hysterických záchvatů a já se už od ranního probuzení bála momentu kdy budu muset jít uspávat jsme řekli, že za zkoušku nic nedáme. Navíc když paní kinezioložka je tchýnina známá a slyšeli jsme na ni samou chválu.
S takto malým mimčem pobíhá odblokování přes matku, takže paní pracovala se mnou a malý si hrál u nás na dece.
Po skončení jsem byla informována, že může proběhnout reakce jako po očkování kdy bude pár dnů nesnesitelný. Ano, tato reakce opravdu proběhla a já myslela, že skočím z okna. Nenapadlo mě, že nastalá situace může být ještě horší než doteď. Ještě mi bylo řečeno, že mozek potřebuje na osvojení nové zkušenosti 21 dní, takže ať vydržíme, že výsledky se určitě dostaví.
No bohužel se nedostavilo nic, akorát my byli o 1100,- lehčí. Jakože asi bysme měli jít na další hodinu, ale bohužel už k tomu nějak nemám důvěru.Možná, že tentokrát by to opravdu už pomohlo a malému by se podařily jeho traumata odblokovat, ale co když ne? Co když vyhodím další tisícovku a budeme na tom pořád stejně?

3. Šumící medvídek Whisbear (koupit zde)
Před 14 dny jsem na seznamu četla článek o dvou sestrách z Polska, které vymyslely šumícího medvídka Whisbear. Ten má pomáhat miminkům se spánkem díky bílému šumu znějícímu jako zvuky dělohy. Ikdyž mi bylo jasný, že to bude zřejmě zbytečná koupě, říkala jsem si, že bude mít prďola aspoň kamoša. Našla jsem ho na portálu Lilylu a za dva dny byl doma. No co vám budu povídat, malý bude mít jen novýho kamoša. Když zapnu šum, tak  se ho bojí a neusne ani omylem, spíš začne plakat. Když šum nejede, s méďou si vyhraje. No tak aspoň něco že. Možná, že kdyby na něj byl zvyklý od narození, bylo by to o něčem jiném, ale v půl roce se už asi na žádný bílý šum nenaučí.

4. Bachovy esence Malý snílek (koupit zde)
Nad Bachovkama jsem uvažovala pro sebe, na zklidnění a tak. Našla jsem ale i tyto pro miminka. Paní jsem  napsala, popsala jí náš problém, zda by nám mohla Bachovky namíchat na míru. Odpověděla, že Malého snílka doporučuje, tak jsem neváhala a objednala. Dávám ho skoro 14 dní a musím říct, že ikdyž se denní spánek neprodloužil, malý je přes den rozhodně usměvavější a například u oběda rozhodně klidnější. Příkrm už není všude :D Večer usíná lépe a už k němu nemusím každou hodinu letět, poslední dva dny se budí jen na jídlo a poté hned usne a ráno se budí s úsměvem. Ikdyž dnes ho teda nezklidní ani Bachovky, má nějakou svou úžasnou náladu, celý den mrčí a piští.
Ale opravdu musím říct, že Bachovky jsou zatím jediné, co nám alespoň trošku pomohlo.

5. Vicks BabyBalsam (koupit zde)
 Taky vás dostala reklama tančících rodičů nad spícím miminkem? Miminko plače, natřete vicksem a miminko si krásně spinká? Nazvala bych to klamavou reklamou. U nás absolutně bez efektu. Aromatický je teda opravdu hodně, ale našemu trolíkovi to je úplně víte kde :)

6. Kraniosakrální terapie
Tohleto je asi jediné co jsme ještě nezkoušeli. Pokud s tím někdo zkušenost máte, určitě mi napište :)
4 komentáře:

 1. nevím jak staré miminko máš ale nám pomohli rituály - koupání, kaše, hraní,mléko,přebalení spánek a taky to že jsme malého dávali do postýlky jak nám přišel unavený ale taky to bylo pořád kojení do postýlky brek kojení do postýlky brek kojení do postýlky spánek:) že jsme ho pořád museli vytahovat:) ale teď už je to ok

  možná se to časem upraví samo

  OdpovědětVymazat
 2. Že se to upraví samo pořád doufám, ale nějak už ztrácím víru v to. Ale jak říkám, minimálně v pubertě ho to přejde :D Jinak já nekojím bohužel takže usnutí u prsa nikdy nebylo a rituál se snažíme. Navíc teď zkoušíme aby se učil usínat sám, dáme do postýlky a pustíme mu takovou hrací krávu. No většinou si začne hrát s krávou a na spánek prdí. Tak to zkoušíme dokola a dokola dokud nezačne hodně řvát a pak ho du teda uspat postaru. Příteli se to právě už jednou povedlo, že usl sám, takže naděje tu stále je :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kojila jsem jen krátce, možná nám pomohlo umělé mléko - jako že si to vypil rychleji - rychleji byl zasycen a pak usnul...my mu dali takový kolotoč a on si před spaním broukal na kolotoč a pak usnul....podle mě když ho dáváš do postýlky tak časem tam začne spinkat sám protože u nás to tak bylo ale taky to byl nejdříve proces neustálého vytahování z postýlky:)

   Vymazat
 3. No teď je to tak, že ho tam dám, pustím tu krávu, pohladím ho a odejdu, několikrát po sobě, pak začne ječet a jen ho vemu do náruče tak začne přivírat oči jak je unavenej, ale sám ani ranu. A zas úplně vyřvat ho nechávat nechci ať si k těm traumatům co už má nezpůsobí ještě další. Teď jsem ještě začala zkoušet dát mu večerní mlíčko v postýlce, protože si u něj vždy protírá očička, no sice je přivírá, ale taky nezabere. Je to malej trol :D

  OdpovědětVymazat

Vyjádření vlastního názoru nebo podpory je plně vítáno :)