pátek 18. května 2018

Elektrická doba

Tak si tu tak sedím na gauči, koukám do blba a přemýšlím, jak jsme v dnešní době závislí na elektřině. Proč přemýšlím nad takovou blbostí? Protože nám ji dnes vypli :)


Když se nad tím zamyslíte, na všechno ji potřebujete. No dobře, ne na všechno, ale pokud nemáte plynový sporák, tak fakt skoro na všechno.


Shrňme si to:


Kdo má tmavou pidi koupelnu, umístěnou tak blbě, že tam nedopadne ani nejmenší paprsek sluníčka, bude vypadat jako bubák, protože neuvidí kde má ty pupínky zamakeupovat a bude to mít flekatý. V mým případě naštěstí vyřešeno, napatlu to úplně všude :)Stejný problém je se záchodem. Jakpak si asi vytřete ďupku když nic nevidíte? No ano, můžete si nechat otevřeno, ale opravdu jenom v případě, že jste sami doma.Počítač můžete zavřít úplně, protože bez elektřiny nejde internet. A úpřímně, kdo tam dnes dělá ještě něco jinýho k čemu nepotřebuje internet? Ano, můžete si pustit film, který máte stažený, ale já momentálně žádný nemám, takže dnes bez počítače.Číst si knížku můžete jen v případě, že jste v místnosti kde svítí sluníčko, protože u nás když je venku zataženo, není skoro nic vidět a musíme svítit. Teď si až uvědomuji v jaké kobce bydlíme :D a to nemluvím o tom když vypadne elektřina večer, to můžete dělat jen jednu věc, ale pozor abyste za pár měsíců nebyli překvapeni :)


Všechny zmíněné věci můžete v dnešní době dělat na telefonu. Ale taky jenom chvilku, protože jestli je jak můj, dýl jak půl dne vám nabitý nevydrží a jste zase v pr...

Ano existují úžasné věci nazývající se power banka, ale ta je vám k ničemu když je vybitá.


Ještě že mám plynový sporák. Takhle aspoň budu schopná malýmu ohřát oběd ve vodní lázni. Ale třeba kdybych měla elektrický sporák, tak je asi dnes o hladu, protože v mikrovlnce to neohřejete, na sporáku taky ne a ve varné konvici si tu vodu na to taky neuvaříte.Takže ve zkratce, jestli nemáte koňíčka, který se dá dělat bez elektřiny, jste nahraní. Stejně jako my, takže hned po probuzení malýho, vyrážíme ven a vrátíme se až na oběd, který mu naštěstí budu moct ohřát na plynu.Škoda toho prádla co jsem dala ráno prát aby mi hezky venku uschlo a které se nestihlo vyprat než tu elektřinu vypli. Aspoň, že to kafe jsem si ráno stihla uvařit :)


2 komentáře:

  1. tohle je pravda, když tu vypli elektřinu na celý den, byla jsem u našich....ale už jsme s manželem koupili takový vařič plynový malý kdyby se to stalo náhle abychom měli kde malému ohřát jídlo a mlíko:)

    OdpovědětVymazat
  2. Člověk si to ani neuvědomí, ale je fakt, že dnes jsme bez elektřiny v pr...
    Za chvíli to bude jako v tom díle Simpsnů, kdy ipady převzaly vládu nad lidma :D

    OdpovědětVymazat

Vyjádření vlastního názoru nebo podpory je plně vítáno :)