pondělí 16. července 2018

Prvních pár dní bez miminka

Tak se to stalo, miminko jelo ve čtvrtek k babičce a přijelo až v neděli. Všichni jsme to zvládli, ale já si myslela, že budu statečnější :)


Už od narození jsem říkávala "vemte si ho třeba na týden, vypínám telefon a nechci nic vědět". No realita byla poněkud jiná.

Babi s dědou přijeli ve čtvrtek dopoledne, s mimčem jsme ještě vyrazili na neurologii, vrátili jsme se, pobalili poslední nezbytnosti a po svačince se vydali na cestu, aby se malý aspoň trošku prospal.

Už když jsem se s ním loučila jsem v krku cítila knedlík. Jemu to bylo samozřejmě šumák :)

Tak odjeli a já po příchodu do tohoto prázdného a hlavně tichého bytu málem propukla v pláč. Nevím co to bylo, jestli hormony nebo už se ve mně všechno to mateřství probudilo, ale ta tam byla hra na siláka a normálně mi bylo ouzko.

Celý večer jsem drahému říkala "copak asi dělá naše miminko?" až to nevydržel a rodičům zavolal. Po prvotní adaptaci v podobě křiku všechno proběhlo v pořádku a při našem telefonátu už dokonce spinkal. Šikulák můj.

A proč vlastně jelo mimčo na prázdniny k babičce a dědovi? Protože rodičové se v pátek chystali na svatbu přátel :)

Svatba to byla krásná, ale hlavně originální. Ať už co se týče proslovu u obřadu nebo následného poobědového překvapení, kdy se všichni přítomní dozvěděli, že obřad to byl hraný a svoji jsou už od 30.9.17 :D

Po prvotním šoku, ale probíhala parádní párty, v krásném areálu Kadlcova mlýna v Mariánském údolí, ke které nám hrál vyhlášený DJ Shafff :)

Byl to parádní den se super párty, ale já si hlavně užívala, že jsem po roce a půl mezi lidma a nemusím v noci vstávat na krmení :)

Ale to ráno :D ty popártyová rána mi opravdu nechybí :D

Co jsem ale opravdu nečekala, byla reakce miminka když nás po třech dnech uviděl. Čekala jsem úsměv od ucha k uchu a dočkala jsem se jen hysterického řevu, který trval s pauzama asi následující hodinu. Bylo mi z toho hodně smutno.

Ale nakonec se rozkoukal a měli jsme zpět naše umrčené miminko a zase jsme byli kompletní :D

Musím říct, že mé obavy z toho jak to prarodiče zvládnou byly přehnané. Samozřejmě, že si věci dělají po svém a třeba úplně jinak než my, ale mimčo bylo spokojené, žádné větší vyhrocené situace se nepřihodily a já v tom začínám vidět pravidelné víkendové návštěvy miminka u babi s dědou a volné víkendy pro mě s drahým :)

za slušňáky :)

3 komentáře:

 1. No tak fingovana svatba po skoro roce...to muselo byt prekvapeni..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to bylo mega překvapení, konečně originální svatba :)

   Vymazat
 2. taky jsem byla týden bez miminka, taky jsem se pořád ptala co asi dělá co asi dělá a hrozně jsem se bála že bude hystericky brečet až mě uvidí, byla jsem na to nachystaná...ale nebrečel smál se a tulil se
  ale teď si mě hlídá a je mi pořád za zadkem a brečí když se vzdálím..teda dnes je to už lepší

  ps: recept dodám:) snad nezapomenu

  OdpovědětVymazat

Vyjádření vlastního názoru nebo podpory je plně vítáno :)